Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Взаємодія всіх учасників освітнього процесу - один з найважливіших факторів успішного функціонування будь-якої шкільної спільноти. В умовах дистанційного навчання, коли вчителі й учні не можуть бути поруч, взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу: адміністрацією школи, вчителями, учнями і батьками - набуває особливої важливості.

Вчителі обрали просту й доступну для всіх програму для організації відеоконференцій ZOOM.

Адміністрацією закладу проведена велика робота по втіленню обраної платформи в освітній процес. Проведено консультування вчителів для роботи в умовах дистанційного навчання.

Співпрацюючи з батьками розробили конструктивний зворотний зв’язок, для уникнення непорозумінь.

Навчальні заняття проводяться відповідно до діючого розкладу Яковекнківської гімназії Балаклійської міської ради Харківської області на платиформі ZOOM.

Розміщення матеріалів до уроків, а також виконання тестових завдань, обов'язкових письмових робіт здійснюється на платформах: Мій клас, На Урок.

Електронна платформа ZOOM рекомендована адміністрацією гімназії для організації уроків дистанційного навчання.

/Files/images/unnamed.png

Методичні поради з організації та проведення уроків-конференцій на платформі ZOOM:

  • ZOOM – це платформа для проведення онлайн-занять та відеоконференцій. Це можливість створити шкільний кабінет для занять з учнями та використанням інтерактивної дошки. На дошці можна писати та витирати.
  • Також можна демонструвати підготовлені презентації та коментувати їх.
  • Це змога керувати навчальним процесом та використовувати відео та аудіоматеріали.
  • Це спілкування з аудиторією/класом з можливістю бачити кожним кожного.
  • Усі присутні можуть бачити того, хто говорить.
  • Учитель бачитиме того, хто підніс руку.
  • Разовий урок може тривати 40 хв з можливістю безкоштовної пролонгації.
  • Організувати зустріч та спілкування може будь-хто, хто створив обліковий запис.
  • ZOOM чудово підходить для групових та індивідуальних занять, учні можуть заходити як з комп’ютера, так і з планшета чи телефона.

Правила поводження під час дистанційного навчання

2. Доступність навчальних матеріалів з дистанційного навчання:
Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» — сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів з уроками та методичними матеріалами, що відповідають державній програмі.

Навчальний контент платформи містить уроки з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.

Додаткові інструменти для спілкування учасників навчального процесу:

- Групи у Viber

- Електронна пошта

- Мобільний зв’язок

/Files/images/distantsyka/22-00-00.jpg /Files/images/distantsyka/правила батькам.jpg

Шановні батьки та любі діти.


У 2023/2024 навчальному році навчання буде відбуватися в дистанційному форматі.

1. Під час дистанційного навчання Вам необхідно завантажити на свої комп’ютери, ноутбуки чи смартфони програми: Viber, Zoom, електронний щоденник «Нові знання» (як працювати з щоденником можна переглянути нижче у відео, коди доступу до щоденників ваших дітей будуть надані класними керівниками в особисті повідомлення)

2. Бути присутнім на всіх онлайн-уроках згідно з розкладом уроків. Навчання буде організовано в І зміну. Для цього необхідно перейти за посиланням, яке буде надіслано вчителем Viber за 5 хвилин до початку уроку. Далі вчитель вас приєднає до уроку.

3. Обов'язково дотримуйтесь режиму навчання. Не забувайте про перерви. Виконуйте руханки (1-4 класи), фізичні вправи (5-11 класи) – це надзвичайно корисно!

4. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ на те що є окремий дедлайн (останній термін) надіслання домашнього завдання.

5. При виконанні онлайн-тестів важливо дотримуватися таких вимог:

1) зверніть увагу, до якого часу ви можете виконувати тест: учитель ставить таймер на виконання завдання (після завершення ви не зможете відкрити тест);

2) перейдіть за посиланням, наданим учителем, за потреби введіть код;

3) зазначте своє прізвище та ім’я повністю, без скорочень (інакше вчитель не зарахує вам результат);

4) проходьте тести тільки один раз, усі ваші спроби відображаються на особистій сторінці вчителя, зараховується бал за перше виконання тесту;

5) ви побачите свою оцінку та правильні відповіді одразу по завершенні тестування.

8. На дистанційному навчанні учителю важливо отримати фото або скріншот виконаної вами роботи в той день, коли вам надано завдання. Учитель проаналізує правильність виконання, за потреби, надасть рекомендації.

9. Ви можете надати виконані роботи пізніше через поважні причини (наприклад, хвороба), але про це потрібно повідомити класного керівника або вчителя-предметника.

Просимо Вас, шановні батьки, допомогти нам, учителям, максимально ефективно організувати освітній процес у дистанційній формі.

1. Для цього важливо передбачити для своєї дитини робоче місце, обладнане інтернетом. У кого двоє й більше дітей і немає можливості розташувати робочі місця дітей у різних кімнатах - скористайтесь навушниками.

2. Також просимо не нехтувати режимом дня. Уроки будуть розпочинатися о 08.30.

3. Звертаємо увагу, що в учнів повинна бути увімкнена камера та працювати мікрофон.

4. НЕ забувайте про зв’язок з класним керівником. У разі хвороби дитини або неможливості долучитися до дистанційного навчання дайте про це інформацію. Класний керівник повідомить про це колег.

Інструкція для учнів, батьків по роботі з порталом NZUA нові знання.

Дистанційне навчання: поради батькам школярів

Поради батькам щодо дистанційного навчання

Поради батькам під час дистанційного навчання

Кiлькiсть переглядiв: 643