/Files/images/bezpeka_mni_/minnabezpeka.jpg

Мінна безпека: що варто знати мешканцям деокупованих територій

День за днем українські сили оборони звільняють від ворога нові населені пункти. Проте перебувати у деокупованих містах і селах все ще ризиковано через високу мінну забрудненість.

Відступаючи, загарбники свідомо робили все, щоб життя у цих районах було максимально небезпечним. Вони залишали міни всюди: у будинках, які захоплювали, на вулицях, у полях. Досі вибухотехніки ще не обстежили 40 тисяч кв. км території України, де завершено активні фази бойових дій.

Поки триває розмінування Ддеокупованих територій, для місцевого населення та тих, хто прагне повернутися, залишається високий рівень мінної небезпеки.

У Мінреінтеграції нагадують мешканцям таких територій кілька простих, але важливих правил, дотримуючись яких можна врятувати життя собі та близьким.

/Files/images/bezpeka_mni_/thumb_195532_820_360_0_0_auto.jpg

Багато корисної інформації дивіться на сайті UNICEF: Навчаємося мінної безпеки всією родиною - UNICEF

Ці правила має знати кожен!

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Торкатися знайденого предмета, пересувати його, або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати, або знешкодити його.
  2. Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
  3. Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
  4. Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
  5. Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити, або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
  6. Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

  • Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
  • Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
  • Якщо ви, або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
  • Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
  • Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 та 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
  • По можливості до прибуття правоохоронних органів, або спеціальних служб вживайте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

/Files/images/bezpeka_mni_/8207.jpeg /Files/images/bezpeka_mni_/8209.jpeg

Кiлькiсть переглядiв: 233